zamknij
W biznesie opłaca się być hojnym, czyli o prezentach dla klientów

W biznesie opłaca się być hojnym, czyli o prezentach dla klientów

0udostępnień

Obecnie coraz więcej firm kładzie nacisk na budowanie pozytywnych relacji ze swoimi klientami – minęły już czasy, w których przedsiębiorca mógł zlekceważyć ich potrzeby i odgrodzić się od nich grubym murem niedostępności. Teraz, w dobie powszechnej dostępności mediów społecznościowych oraz internetu, które w dużej mierze kształtują gusta oraz mają przemożny wpływ na wizerunek firm, dbanie o klientów powinno stać się nadrzędnym celem w każdej firmie. Jednym z elementów takiej układanki są upominki – co warto wybrać, by osiągnąć zamierzony cel?

Upominki na każdą okazję

Zasadniczo upominkiem reklamowym może stać się każdy przedmiot – koszulki, smycze, kubki czy długopisy to już kanon gadżetów zamawianych przez firmy. Jeżeli jednak zależy ci na czymś bardziej oryginalnym, wtedy warto pomyśleć o słodyczach – są one obecnie oferowane także jako upominki reklamowe i można zamówić je z logo swojej firmy, co powoduje, że mogą stać się pomysłowym dodatkiem do kampanii marketingowych.

Czekoladki, ciasteczka, cukierki, drażetki czy miętówki są wspaniałym pomysłem na prezent – są one często dodawane do zakupów, również mogą być wyeksponowane przy stanowiskach obsługi klienta lub hostessy mogą rozdawać je podczas ważnych eventów, na przykład targów czy akcji promocyjnych. To buduje pozytywny wizerunek firmy wśród jej odbiorców, podobnie jak w przypadku innych gadżetów reklamowych, ale jeszcze pyszniej.

Jednak to nie wszystko – jeżeli głównym celem jest wyróżnienie kluczowych klientów, warto zdecydować się na bogatsze upominki. W tej roli doskonale sprawdzą się kosze delikatesowe, które obecnie bez problemów można zakupić w różnych sklepach, także w firmach, które specjalizują się w ich komponowaniu i sprzedaży. W taki sposób ważni klienci na pewno poczują się docenieni i jeszcze bardziej związani z firmą.

Kupuj gotowe upominki i oszczędzaj czas

Chociaż cukierki, czekoladki czy kosze delikatesowe można kupić samemu, a nawet w przypadku koszy przygotować własnoręcznie, to jednak wtedy, gdy liczy się efekt, najlepiej zdecydować się na współpracę z firmą, która w tej branży posiada szersze doświadczenie. Słodycze reklamowe z personalizowanymi nadrukami czy kosze upominkowe w różnorodnych wariantach można kupić od ręki i nie trzeba poświęcać swojego czasu na ich poszukiwania i przygotowywanie. Wystarczy tylko złożyć zamówienie i odebrać je osobiście albo poczekać na dostawę.

Gdy wobec tego zależy ci na budowaniu pozytywnych relacji z klientami, pamiętaj o tym, że nawet drobne upominki mają duże znaczenie. To właśnie dzięki nim będzie można poprawić wizerunek swojej firmy i tym samym także poszerzać lojalne grono odbiorców swoich usług i produktów.

Rozpieszczaj swoich klientów wyśmienitymi czekoladkami

Wykorzystanie eyelinera nie jest Twoją mocną stroną? Zmień to, dzięki kilku prostym wskazówkom!