zamknij
Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?

0udostępnień
29 marca 20181834Views

Szukanie pracy to bardzo stresujący moment w życiu. Poczucie destabilizacji, stres, duża konkurencja na rynku… Podpowiemy Ci co zrobić, żeby świetnie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej i zdobyć pracę marzeń.

Nie daj się zaskoczyć

Zastanów się, jakie pytania najprawdopodobniej padną w trakcie rozmowy z osobą rekrutującą, a następnie przygotuj sobie wstępne odpowiedzi na nie. Idź na spotkanie wiedząc, jakie masz motywacje i dlaczego właśnie to ogłoszenie zwróciło Twoją uwagę. Nie ma nic gorszego, niż bierny kandydat. Pokaż, że stanowisko, o które się starasz nie jest Ci obojętne. Postaraj się zdobyć jak najwięcej informacji o historii oraz działalności firmy. Taką wiedzą udowodnisz swoje zaangażowanie i zdobędziesz uznanie w oczach rozmówcy.

Pozytywne nastawienie

Wyśpij się, zjedz pyszne śniadanie, posłuchaj w drodze swojej ulubionej płyty. Zrób wszystko, żeby od samego rana mieć dobry humor. Nie zamartwiaj się na zapas i nie daj myślom podkopać własnej wartości. Pokaż się od swojej najlepszej strony, wnosząc na rozmowę tylko pozytywną energię!

Mniej znaczy więcej

Najważniejsze są oczywiście Twoje umiejętności i doświadczenie, ale nie zapominaj o roli wyglądu. Na spotkaniu chcesz zaprezentować się jako osoba zorganizowana, odpowiedzialna i schludna. Odpowiednia stylizacja pomoże Ci w wywarciu korzystnego pierwszego wrażenia. Eksperymenty modowe zostaw na inne okazje. W zależności od charakteru pracy, o którą się starasz, wybierz na strój formalny lub codzienny. Postaw na naturalność. Zrób dyskretny makijaż, dobierz subtelną biżuterię i dobrej jakości zapach. Może to być na przykład idealna na co dzień woda perfumowana Burberry Body pachnąca drzewem kaszmirowym, sandałowym i wanilią.

Zdradliwa mowa ciała

Dobre pierwsze wrażenie to nie wszystko. Stres w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej jest jak najbardziej zrozumiały. Szczególnie wtedy, gdy naprawdę zależy Ci na zdobyciu konkretnej pracy. Ale nie możesz pozwolić, żeby ciało przejęło nad Tobą kontrolę. Przypomnij sobie, jak reagujesz w sytuacji zwiększonego napięcia i postaraj się przeanalizować, co wprawia Cię w taki dyskomfort. Im lepiej zrozumiesz własne mechanizmy, tym łatwiej będzie Ci nad nimi zapanować. Poproś kogoś bliskiego o pomoc w przećwiczeniu rozmowy oraz szczerą charakterystykę Twoich mocnych i słabych stron. Możesz też spróbować metody wizualizacji polegającej na wyobrażeniu sobie pozytywnego zakończenia sytuacji, której się obawiasz. Dzięki temu jeszcze bardziej zwiększy się Twoja motywacja do osiągnięcia celu.

Nie od razu Rzym zbudowano

Nie przejmuj się, jeśli po kilku rozmowach kwalifikacyjnych Twój telefon nadal uparcie milczy. Kluczem do znalezienia pracy marzeń jest cierpliwość i wytrwałość. Pomyśl sobie, że każde takie spotkanie to okazja do zdobycia doświadczenia, które z pewnością wykorzystasz w przyszłości. Próbuj obiektywnie przeanalizować swoje zachowanie tak, by następnym razem wyeliminować ewentualne błędy i zrobić na pracodawcy jeszcze lepsze wrażenie.

Szczotka do łamliwych włosów – jaką wybrać?

Jak wybrać perfumy do pracy?