zamknij
Jak wybrać perfumy do pracy?

Jak wybrać perfumy do pracy?

0udostępnień
3 kwietnia 20182423Views

Nie tylko odpowiedni strój, fryzura i makijaż powinny zaprzątać Twoją głowę przed pójściem do pracy. Źle dobrany zapach może niewłaściwie cię nastrajać, przeszkadzać współpracownikom albo po prostu stanowić kiepską wizytówkę. Przedstawiamy kilka rad bazujących nie tylko na klasycznej elegancji zapachowej w stylu Burberry, ale także na kwiatowej lekkości i cięższych nutach „z pazurem”.

Zapach dobry na co dzień – czyli jaki?

Idealny zapach, którym spryskujesz się rano przed wyjściem, powinien pasować do stroju i sytuacji podobnie jak biżuteria, makijaż i inne dodatki do wyglądu. Przy wyborze idealnych perfum do pracy odpowiedz sobie na kilka prostych pytań.

Zastanów się, na jakim wizerunku ci zależy – czy chcesz być postrzegana jako chłodna profesjonalistka? A może wolisz podkreślić swoją kreatywność albo indywidualizm? Opierając się na tych wytycznych możesz wstępnie wybrać najlepszą nutę zapachową. Zależy ci na podkreśleniu swojej kobiecości – postaw na zapachy kwiatowe lub orzeźwiające – z nutą owocową. Perfumy mają dodatkowo podkreślić dominację, ambicję i siłę – wybieraj cięższe zapachy.

Jeśli już na wstępie poszukiwań dostajesz zawrotu głowy, postaw na bezpieczną klasykę w nowoczesnym wydaniu.

Ponadczasowe elegancja zapachów w stylu Burberry

Klasyczne jak tradycyjny wzór kraty, szykowne jak brytyjski styl, komfortowe jak wełniany żakiet zimą. Taka właśnie jest kolekcja perfum Burberry – niewychodząca z mody, elegancka, odpowiednia na każdą okazję. Jeśli gubisz się w bogatej ofercie perfumerii postaw na klasykę, która idealnie sprawdzi się w każdej sytuacji. Perfumy z kolekcji sygnowanej charakterystyczną, angielską kratą stanowią idealny wybór do pracy biurowej. Subtelny, elegancki i nienachalny zapach dopełni wizerunku profesjonalizmu. Pomimo swej ponadczasowości gama zapachów Burberry bynajmniej nie trąci myszką – zapach jest wciąż aktualny i ponadczasowy.

Jakich zapachów unikać w pracy

Przy wyborze idealnych perfum kieruj się swoim nosem i gustem. Nie wybieraj produktów, które do ciebie nie pasują albo zostały polecone przez przebojową przyjaciółkę. Zapach musi pasować do charakteru i stylu bycia.

Swoboda ekspresji siebie poprzez zapach ma jednak wyraźne granice w miejscu pracy. Zależy ci na dobrych relacjach z koleżankami z biurka obok oraz na owocnej rozmowie z potencjalnym klientem? Nie stosuj perfum o mocno kontrowersyjnych zapachach, ponieważ dla wielu osób mogą być one po prostu duszące i odpychające. Jest to nie tylko kwestia rozdrażnienia współpracowników. Część osób reaguje na określone zapachy fizycznymi dolegliwościami. Mowa tu o silnych migrenach, zawrotach głowy i słabnięciu. Na liście zapachów zakazanych znajdują się głównie mocne zapachy, bazujące na piżmie, paczuli oraz orientalnych nutach mirry i kadzidła. Często krytykowana jest także silna nuta wanilii, która to potrafi dosłownie doprowadzić do omdlenia.

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?

rozmowa kwalifikacyjna

Niedopuszczalne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej