zamknij
5 sposobów na burzę loków!

5 sposobów na burzę loków!

0udostępnień

Wiele kobiet jest posiadaczkami prostych i gładkich włosów. Czasami mamy ochotę dodać im skrętu i objętości. Szczególne uroczystości nawet do tego zobowiązują! Jakie są sposoby na uzyskanie burzy loków?

Z użyciem ciepła

Włosy możemy zakręcić przy pomocy lokówki, ale też prostownicy, która tak naprawdę służy do zupełnie odwrotnej czynności. Oba urządzenia pomogą nam je dowolnie modelować. Pozwalają nam na osiągnięcie mocnego, ale też lekkiego skrętu, gdy mamy ochotę na delikatne fale. Niestety, ta metoda bardzo niszczy włosy, więc nie powinniśmy jej nadużywać. Wysoka temperatura sprawia, że stają się przesuszone, zaczynają wypadać, rozdwajają się. Przed każdym użyciem lokówki lub prostownicy wskazane jest nałożenie na włosy preparatów zabezpieczających przed ich szkodliwym działaniem.

Loki na wałki

To znana i prosta metoda, która z pewnością mniej niszczy włosy niż lokówka, ale jest niewygodna i czasochłonna. Żeby loki ładnie się ułożyły, zazwyczaj musimy je nosić na głowie minimum dwie godziny, a czasem nawet przez całą noc, co nie jest zbyt komfortowe. Oprócz tradycyjnych wałków, są dostępne też rzepowe, które nakłada się na suche włosy. Dzięki nim uzyskamy hollywoodzkie fale! makijaż na zmęczoną twarz

Termoloki

To nowoczesna wersja wałków, dzięki którym zakręcimy włosy w kilkanaście minut. Stosuje się je na suche włosy, najlepiej świeżo po umyciu. Im grubsze są wałki, tym uzyskujemy luźniejszy skręt. Trzymamy je na głowie od kilku do kilkunastu minut. Żeby fryzura była jak najtrwalsza, przed jej wysuszeniem stosujmy modelującą piankę. Gotowe loki można lekko spryskać lakierem, a będą się trzymać przez całą noc!

Na warkocze

To sprytna metoda na uzyskanie fal. Wystarczy umyć włosy wieczorem i na lekko wilgotne zapleść dwa warkocze. Żeby efekt był trwalszy po ich wysuszeniu używamy pianki. Rano wystarczy przejechać po nich prostownicą, dzięki czemu fale będą bardziej kształtne. Rozczesujemy je palcami, spryskujemy lakierem i gotowe!

Dla odważnych

Trwała ondulacja to sposób na uzyskanie loków tylko dla kobiet, które są zdecydowane, że chcą je mieć na dłużej. Ten zabieg polega na zmianie struktury włosa za pomocą środków chemicznych. Możemy uzyskać za jej pomocą luźniejszy i mocny skręt. Pamiętajmy jednak, żeby kilka razy przemyśleć swoją decyzję i zapytać specjalisty czy taka fryzura jest odpowiednia dla struktury naszych włosów i będzie pasowała do naszej urody.

Gran Canaria

Damski wyjazd do Hiszpanii na Gran Canarię

Pozycja siedząca w pracy

Pozycja siedząca niszczy zdrowie