zamknij
Damski wyjazd do Hiszpanii na Gran Canarię

Damski wyjazd do Hiszpanii na Gran Canarię

0udostępnień
Gran Canaria

Chcąc wyjechać w damskim gronie w ciekawe miejsce, w którym nie będziemy się nudzić, warto rozważyć Wyspy Kanaryjskie, a dokładniej Gran Canarię. Jest to idealne miejsce, żeby z jednej strony zażyć kąpieli morskich i słonecznych, a z drugiej nie nudzić się wieczorami, które można spędzić w licznych klubach.

Słów kilka o wyspie

Gran Canaria to jedna z 13 wysp wchodzących w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich, które należą do Hiszpanii, z czego wśród turystów popularne są właśnie Gran Canaria oraz Teneryfa, Fuerteventura, Lanzarote, La Gomera oraz La Palma.

Wyspa jest bardzo ciekawa ze względu na swoje położenie geograficzne oraz ukształtowanie terenu. Jej środkowa część oraz zachodnia część jest górzysta, natomiast północna i wschodnia to w większości równiny i właśnie tutaj znajdziemy najwięcej miejscowości turystycznych. Ciekawostką jest fakt, że w ciągu dnia temperatury na północy i na południu wyspy mogą różnić się nawet o 10 stopni, tak samo jest z pogodą. Na południu może być słonecznie, na północy może padać deszcz.

To właśnie różnorodność wyspy sprawia, że jest ona tak ciekawym miejscem.

Większość kurortów wypoczynkowych znajduje się na południu wyspy w miejscowościach takich jak Maspalomas, Playa del Ingles czy San Agustin. Tam też najlepiej spędzić wspólne wakacje.

Spędzanie czasu

Fot. Fotolia.com

Czemu to właśnie Gran Canarię polecamy? Po pierwsze w miejscowościach wypoczynkowych znajdziemy bardzo dobrą i zróżnicowaną bazę noclegową. Druga kwestia to plaże ciągnące się praktycznie przez całą długość południowo wschodniej część wyspy. Warto dodać że plaże są tutaj piaszczyste i naprawdę szerokie (nawet kilkadziesiąt metrów), a woda bardzo czysta.

Jadąc z koleżankami z pewnością wieczorami będziecie chciały wyszumieć się. I to jest kolejny plus wyspy – znajdziemy tutaj bardzo dużo klubów, które otwierają swoje podwoje po godzinie 22:00, a zabawa trwa do białego rana. Osoby, którym będzie jeszcze mało, mogą potem dokończyć zabawę na licznych porannych beach party.

Chcąc pozwiedzać, warto udać się samochodem na północ wyspy do jej stolicy – miejscowości Las Palmas de Gran Canaria. Tutaj warto odwiedzić starą część miasta, centrum, port, no i nie zaszkodzi odwiedzić miejscowej plaży :). Osoby, które szukają większych wrażeń powinny udać się na słynne Jeep Safari po centralnej części wyspy. Jazda szutrowymi, często wąskimi drogami nad przepaścią dostarczą wielu wrażeń, po których warto odreagować wieczorem w klubie.

Gran Canaria jest także najbardziej tolerancyjną z Wysp Kanaryjskich, co możemy zauważyć np. wybierając się na plażę przy słynnych wydmach w Maspalomas. Jest to dość długa plaża na której spotkać można naturystów, a także pary homoseksualne obu płci.

Podsumowując wyspa jest na tyle różnorodna i oferuje tyle ciekawych sposobów spędzenia czasu, że w damskim gronie na pewno nie da się nudzić.

wakacje we dwoje

Teneryfa – idealne miejsce na romantyczne wakacje we dwoje

5 sposobów na burzę loków!