zamknij
Czy światło może leczyć? Poznaj sekrety terapii światłem i koloroterapii!

Czy światło może leczyć? Poznaj sekrety terapii światłem i koloroterapii!

0udostępnień

Stres, przemęczenie, bóle stawów, migreny… Życie współczesnej kobiety pełne jest wyzwań, a czasu na odpoczynek i zadbanie o siebie niestety często nam brakuje. Wszystko to prowadzi do osłabienia systemu obronnego organizmu i powstawania różnych dolegliwości bólowych, które nieraz lekceważymy. Tymczasem istnieje naturalny i prosty sposób, aby podnieść jakość swojego życia – poznaj światłoterapię!

Przywrócić naturalną harmonię

Duża liczba obowiązków zawodowych i prywatnych oznacza ciągłe życie w biegu – nieraz brakuje nam czasu na zaplanowanie regularnych, zrównoważonych posiłków, zadbanie o swoją kondycję fizyczną, a nawet na pójście do lekarza. Wiele dolegliwości lekceważymy. Bóle stawów, częste migreny, problemy skórne… Powodem bywa brak czasu, ale też niechęć do skomplikowanych zabiegów, długotrwałej rehabilitacji, kosztownego leczenia. Warto więc wiedzieć, że istnieją proste i w pełni bezpieczne sposoby na poprawienie komfortu naszego życia i łagodzenie dolegliwości.

Fot. Fotolia.com

Jednym z nich jest światłoterapia, bazująca na dobroczynnych właściwościach naturalnego światła słonecznego. Jest to metoda alternatywna, stosowana jednak z powodzeniem już od czasów starożytnych (o jej zaletach pisał nawet Hipokrates). Okazuje się również, że stosowanie światła w określonych barwach pozwala oddziaływać na konkretne narządy czy pozbyć się określonych dolegliwości – na tym bazuje koloroterapia.

Kiedy warto zdecydować się na terapię?

Terapia światłem i kolorem ma niezwykle szerokie zastosowanie. Udowodniono, że wspiera leczenie chorób skóry oraz gojenie się ran. Sprawdza się także przy łagodzeniu dolegliwości bólowych (np. bóle menstruacyjne czy migreny). Możemy stosować ją również przy tzw. „depresji zimowej”, czyli sezonowej chorobie spowodowanej niedoborem światła słonecznego. Oprócz tego światłoterapia przynosi naszemu organizmowi wiele ogólnych korzyści – przetwarza on światło w energię elektrochemiczną, powodując szereg ważnych reakcji wewnątrzkomórkowych. W ten sposób stymulowany jest system obronny organizmu, który usprawnia funkcję samouzdrawiania. Odzyskujemy naturalną harmonię, stajemy się bardziej odporne na wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych. 

Jak wygląda terapia światłem i kolorem?

Światłoterapię możemy przeprowadzić samodzielnie w domu, a cały zabieg zajmie nam zaledwie od kilku do kilkunastu minut. W tym celu zaopatrzyć się musimy w specjalne opatentowane urządzenie medyczne, takie jak np. lampa bioptron. Tego rodzaju lampa emituje łagodne światło o właściwościach zbliżonych do światła naturalnego, jednak pozbawione promieniowania UV. Zabieg polega na naświetlaniu określonej części ciała przez odpowiedni czas (w zależności od dolegliwości). Przy koloroterapii stosujemy specjalne różnobarwne filtry nakładane na lampę.

Terapia światłem i kolorem to idealne rozwiązanie dla zabieganej kobiety. Nie wychodząc z domu, w prosty sposób i w krótkim czasie możemy w znaczący sposób podnieść jakość swojego życia i zadbać o zdrowie, które jest przecież bezcenne.

Wakacje z przyjaciółkami? Wybierz słoneczne Costa del Sol!

Jak idealnie połączyć szpilki i spodnie?