zamknij
Wakacje z przyjaciółkami? Wybierz słoneczne Costa del Sol!

Wakacje z przyjaciółkami? Wybierz słoneczne Costa del Sol!

0udostępnień

Marzy ci się beztroski relaks na plaży z dobrym drinkiem w dłoni i przyjaciółkami u boku? A może szukasz modnych nocnych klubów, w których będziecie mogły szaleć do samego rana? Niezależnie od tego, czy preferujesz spokojny chillout, czy też nocne szaleństwa, na Costa del Sol z pewnością znajdziesz odpowiednie miejsce na wypoczynek. Zobacz, gdzie warto się zatrzymać.

Malaga

Costa del Sol, czyli Wybrzeże Słońca, jest jednym z najcieplejszych i najbardziej słonecznych miejsc w całej Europie. Położone pomiędzy miejscowością Nerja a Gibraltarem wybrzeże jest bardzo mocno zurbanizowane i kojarzy się nam często z ogromnymi hotelami, tłumem turystów i hałasem. Rzeczywiście, jest w tym nieco prawdy – jednak przy odrobinie wysiłku nie powinnyśmy mieć problemu ze znalezieniem bardziej kameralnych miejsc.

Fot. Fotolia.com

Stolicą wybrzeża jest Malaga, którą wyróżnia niezwykle malownicze położenie. W mieście tym świetnie poczują się osoby, którym nie przeszkadzają tłumy, które lubią, gdy coś dzieje się wokół. Warto zobaczyć słynną plażę Malagueta i promenadę La Farola – są to najbardziej oblegane przez turystów miejsca. Koniecznie obejrzeć trzeba także imponującą fortecę Maurów i zamek Castillo de Gibralfaro, z przepiękną panoramą wybrzeża. W mieście znajduje się też m.in. arena walk byków oraz muzeum Pabla Picassa (Malaga jest miejscem narodzin artysty).

Nerja i Torremolinos

Za jedną z najbardziej urokliwych miejscowości Costa del Sol uważana jest Nerja, będąca dawną wioską rybacką. Jest ona pięknie położona u stóp Sierra de Almijara, a jej największą atrakcję stanowi tzw. Balkon Europy, czyli skalisty cypel, z którego rozciąga się zachwycająca panorama. W okolicy można podziwiać również kompleks jaskiń Cuevas de Nerja z najdłuższym na świecie stalaktytem.

Z kolei miejscowość Torremolinos spodoba się wszystkim paniom marzącym o imprezach do białego rana. Ten zawsze tętniący życiem kurort porównywany jest do słynnego Lloret de Mar. Na każdym kroku czekają tam na nas modne kluby, bary i restauracje, a muzyka nie cichnie nawet późno w nocy. Warto przed wyjazdem zastanowić się, jaki rodzaj wypoczynku nas interesuje.

Fuengirola i Marbella

Jeżeli nie przepadasz za zgiełkiem miasta i ciągłymi imprezami, możesz wybrać się z przyjaciółkami do bardziej kameralnego kurortu. Takim miejscem jest na przykład Fuengirola, którą – właśnie ze względu na spokój – bardzo często wybierają rodziny z małymi dziećmi. Godna polecenia jest również Marbella. To ekskluzywny kurort, z uroczą starówką otoczoną murami obronnymi. Na Starym Mieście czeka na nas m.in. piękny ratusz, a także ciekawe muzea oraz nastrojowe kawiarnie i restauracje. Idealne miejsce na relaks!

Wrzody żołądka – nie tylko od stresu! Zobacz, jak walczyć z chorobą

Czy światło może leczyć? Poznaj sekrety terapii światłem i koloroterapii!