zamknij
Jak dobrać cienie do koloru oczu?

Jak dobrać cienie do koloru oczu?

0udostępnień
makijaż

Bardzo długo obowiązywała zasada w makijażu, aby kolor cieni był taki sam jak kolor tęczówki. Odchodzi się od niej, ponieważ ten sam kolor na oczach powoduje, że nie mają one wyrazu, są przygaszone. Żeby wydobyć barwę oczu stosuje się kontrast. Nasze tęczówki wybijają się na tle cieni, które nadają oczom wyraziste spojrzenie.

Fot. Fotolia.com

Kolor cieni do oczu zielonych i oczu szarych

Do zielonych oczu bardzo pasują pastelowe kolory cieni do powiek, np. róż, szarości, błękit czy beż. Należy się wystrzegać ostrych, jaskrawych kolorów. Można podkreślać oczy kredką, malując cieniutką linię przy samych rzęsach. Można stosować tusze do rzęs w kolorze szarym lub brązowym.

Kolor cieni do oczu brązowych i oczu piwnych zima

Oczy brązowe i piwne pięknie komponują się z jaskrawymi kolorami cieni do powiek. Bardzo pasują wszelkiego rodzaju śliwki i fiolety, granaty i zimny błękit, butelkowe zielenie i pistacja. Takie kolory sprawią, że twój kolor oczu nabierze intensywności, stanie się bardziej widoczny. Rzęsy mocno podkreślamy czarnym tuszem.

Kolor cieni do oczu niebieskich

wiosnaDo oczu niebieskich pasuje wiele cieni do powiek. Aby uwydatnić kolor takich oczu, stosuj wszelkiego rodzaju brązy, pomarańcze, odcienie złota, kolory: łososiowy, rdzawy oraz czarny. Rzęsy pomaluj czarnym lub brązowym tuszem.

Cienie do powiek na lato

Rzecz ma się trochę inaczej, gdy przychodzi lato i wyjedziemy na upragniony urlop. Przy opalonej skórze ładnie wyglądają następujące kolory cieni do powiek: oliwkowy, ochry, brązu ze złotym połyskiem. W tym przypadku nie ma dużego znaczenia kolor oczu, bo latem nie malujemy się zbyt mocno, a bardziej staramy się lekko podkreślić swoją urodę.

Agnieszka Lach

Agnieszka Lach

Makijażem zawodowo zajmuje się od wielu lat. Wykonuje makijaże na wszelkie okazje (m.in. stylizacje ślubne, sylwestrowe, studniówkowe). Prowadzi konsultacje i spotkania, mające na celu dobór indywidualnej palety barw i makijażu.
konflikt

Techniki rozładowania napięcia nerwowego

negocjacje wynagrodzeń w czasie rozmowy kwalifikacyjnej

Jak rozmawiać o pensji w czasie rozmowy kwalifikacyjnej?