zamknij
Jak pielęgnować włosy farbowane?

Jak pielęgnować włosy farbowane?

0udostępnień
18 grudnia 2020988Views

Włosy farbowane na pierwszy rzut oka wydają się być zdrowe i pełne blasku. Jednak efekt wizualny nie zawsze pokrywa się z faktyczną kondycją włosów. Często po koloryzacji kosmyki są osłabione, przesuszone, pozbawione blasku. Aby przywrócić im zdrowie, warto o nieodpowiednio zadbać. Właściwa pielęgnacja sprawi, że nie tylko będą one zdrowe, ale i zachowają intensywny kolor i lśniący połysk.

Codzienna pielęgnacja włosów farbowanych

Włosy farbowane wykazują dużą podatność na przesuszanie się i łamliwość, dlatego nie powinny być myte codziennie. Kąpiel najlepiej zafundować im nie częściej niż dwa razy w tygodniu, jednocześnie dbając, aby zbyt długo nie przebywały pod wodą. Intensywne płukanie czy polewanie włosów sprawi, że będą one absorbować wodę, a to przyczyni się do blaknięcia farby. Ważne jest również, aby farbowane włosy myć wodą ciepłą/letnią, a nie gorącą -ta również wypłukuje kolor.

Farbowane kosmyki powinno się myć specjalnym szamponem do włosów farbowanych. Od tych tradycyjnych różni się on przede wszystkim składem. Kosmetyk zawiera bowiem szereg naturalnych składników, a także jest wolny od siarczanów. Dobre szampony do włosów farbowanych znaleźć można w ofercie marek fryzjerskich i wysoko specjalistycznych, np. Kerastase dostępnych tutaj https://www.perfumeria.pl/collections/kerastase. Proponują one zarówno szampony, jak i odżywki do włosów po koloryzacji. W składach tych preparatów znaleźć można głównie keratynę oraz proteiny z pszenicy i soi. Substancje te sprawiają, że do włosów dociera niezbędna ilość białka, którego brakuje po farbowaniu. W codziennej pielęgnacji warto także sięgać po odżywki nawilżające i ułatwiające rozczesywanie – należy nakładać je po każdym myciu, od linii uszu w dół. W ten sam sposób nakłada się maski, które warto stosować raz w tygodniu. Najlepiej sięgnąć po te o działaniu nawilżającym i przedłużającym trwałość koloru.

Stylizacja włosów farbowanych

Jeśli chce się zachować piękny i zdrowy wygląd włosów po farbowaniu, to zabiegi stylizacyjne trzeba ograniczyć do minimum. Niewskazane jest używanie suszarki czy prostownicy. Urządzenia te w znacznym stopniu będą osłabiać kosmyki, uszkadzać strukturę włosa i powodować blaknięcie koloru. Mokre włosy najlepiej więc pozostawić do samodzielnego wyschnięcia. Jeśli nie ma się takiej możliwości, to można wykorzystać suszarkę z dyfuzorem. Strumień powietrza wykorzystywany do suszenia powinien być jak najchłodniejszy. Dla większego bezpieczeństwa przy stylizacji włosów farbowanych, warto wykorzystywać spray chroniący przed wysoką temperaturą. O ochronę kosmyków zadbać trzeba również wtedy, gdy wychodzi się na zewnątrz. Promieniowanie UV uszkadza włosy równie mocno co skórę, powodując przesuszenie i płowienie koloru. Na głowę warto więc zakładać czapkę lub kapelusz, a włosy spryskiwać specjalnym preparatem na słońce.

Perfekcyjne oświadczyny – o czym musisz pamiętać?

Rozwód – z winy czy bez orzekania o winie?