zamknij
Perfekcyjne oświadczyny – o czym musisz pamiętać?

Perfekcyjne oświadczyny – o czym musisz pamiętać?

0udostępnień
18 grudnia 2020879Views

Każdy mężczyzna, który planuje oświadczyć się swojej wybrance, na pewno przygotowuje najpierw dobry plan. To wyjątkowy dzień i jedna z najważniejszych chwil w roku – każdy element musi być perfekcyjny. Trzeba wybrać m.in. pierścionek, a później obrączki ślubne, datę i miejsce. Przygotowaliśmy kilka wskazówek.

Oprawa oświadczyn – podążaj za głosem serca

Oświadczyny to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu pary. Warto je dobrze zaplanować od „a” do „z”, aby potem wspominać ze wzruszeniem. Wszystko zależy od pomysłu, budżetu, ale też tego, jak dobrze znasz ukochaną – planując je zgodnie z jej gustem, podążając za głosem serca, sprawisz jej największą przyjemność. To sprawdzony przepis na perfekcyjne zaręczyny i gwarancja „tak!” – po chwili wsuniesz na jej palec zaręczony pierścionek, a wkrótce wspólnie wybierzecie się do jubilera po obrączki ślubne.

Oryginalnie czy tradycyjnie?

Oświadczyny mogą mieć różną formę – tradycyjną lub nowoczesną. Jedne panie marzą o rodzinnym obiedzie, drugie o wycieczce w romantyczne miejsce, trzecie na huczną imprezę, a inne liczą na spontan i pomysłowość ukochanego. Pierwszym krokiem jest odpowiedzenie sobie na pytanie – co lubi ukochana? Dla każdej z nich określenie „idealne zaręczyny” może oznaczać coś innego. Mogą to być niemal filmowe oświadczyny lub przeciwnie – bardzo intymne wydarzenie.

Pierścionek zaręczynowy i obrączki ślubne

Wybierz model. Wybór charakteru wydarzenia, miejsca i terminu to nie wszystko. Trzeba jeszcze zdecydować, jaki pierścionek spodoba się ukochanej. Nie warto podążać za modą i trendami, lecz poznać gust wybranki – pomocne będą też wskazówki od jej siostry, mamy lub najlepszej przyjaciółki. Może to być m.in. złoty pierścionek z brylantem lub minimalistyczny srebrny model z ametystem.

Jeśli nie nosi biżuterii, postaw na klasyczną i delikatną ozdobę. A może kocha złoto? Wybór modeli jest ogromny – zarówno dla minimalistek, jak i kobiet wybierających stylowe, odważne, a nawet designerskie ozdoby. Gdy wybranka już powie „tak”, trzeba jeszcze wybrać obrączki ślubne, ale zwykle jest to wspólna decyzja.

Określ rozmiar. Aby zaręczyny były udane, trzeba też dopasować rozmiar pierścionka. Kłopotliwa byłaby sytuacja, gdy nie udałoby się go wsunąć na palec ukochanej albo byłby zdecydowanie za luźny. Zwykle można go wymienić u jubilera, ale na perfekcyjnych zaręczynach taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Zapamiętaj rozmiar na później – to cenna informacja, gdy następnie udasz się po obrączki ślubne.

Oświadczyny i co dalej? Obrączki ślubne

Oświadczyny są już za wami? To nie czas, aby spocząć na laurach – czas zacząć powoli planować ślub. Musicie wspólnie ustalić budżet, stworzyć listę gości, wybrać miejsce, zdecydować o charakterze ceremonii (ślub kościelny i tradycyjne polskie wesele czy ślub cywilny?), kupić obrączki ślubne oraz suknię – lista obowiązków jest naprawdę długa, ale wyzwania ślubno-weselne można podzielić między siebie. Podobno organizacja wszystkiego może zająć – w przypadku dużych imprez – aż około 200-300 godzin!

Kiedy stosować krem BB?

Jak pielęgnować włosy farbowane?