zamknij
Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

0udostępnień
10 stycznia 20191368Views1Komentarz

Depilacja laserowa to profesjonalny zabieg, pozwalający na skuteczne usunięcie owłosienia. Wykorzystanie specjalistycznego lasera daje możliwość precyzyjnego pozbycia się niechcianych włosów nawet na kilka lat. W jakich przypadkach wskazane jest przeprowadzenie tego zabiegu?

Zastosowanie depilacji laserowej

Za pomocą depilacji laserowej usunąć można zbędne owłosienie występujące na praktycznie dowolnej części ciała – zwykle miejsc intymnych, pach, brzucha, nóg czy twarzy. Do zalet zabiegu należy trwałość uzyskiwanych efektów. Skóra pozostaje gładka już po przeprowadzeniu kilku zabiegów, niezależnie od wybranej partii ciała. Po wykonaniu sesji depilacji laserowej często stosuje się zabieg uzupełniający, który polega na usunięciu pojedynczych pozostałych włosków.

Fazy wzrostu włosa

Ludzkie włosy posiadają trzy fazy wzrostu, jednak laser jest w stanie usunąć jedynie te znajdujące się w pierwszej z nich. Owłosienie nie rosną niestety w równym tempie, w związku z czym konieczne jest wykonanie całej serii zabiegów. Nowoczesna depilacja laserowa Katowice to sposób na trwałe pozbycie się owłosienia w szybki, bezpieczny, sprawdzony i rekomendowany przez lekarzy sposób.

Przygotowania do zabiegu

Zabieg depilacji laserowej wymaga odpowiedniego przygotowania. Przynajmniej trzy tygodnie przed rozpoczęciem serii nie wolno się opalać. Taki sam okres bezpieczeństwa powinien być zachowany również po zakończeniu depilacji laserowej. Przed zabiegiem nie wolno zarówno odwiedzać solarium, jak i zażywać słonecznych kąpieli w naturalny sposób. Do wykonania depilacji laserowej zwykle niezbędne jest ogolenie skóry, a także unikanie stosowania balsamów czy antyperspirantów.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacji laserowej nie powinny poddawać się osoby, które mają poważne problemy skórne – schorzenia o charakterze dermatologicznym oraz nowotwory. Zabieg nie jest wskazany także dla kobiet w ciąży oraz karmiących. Depilacji nie powinny ponadto podejmować się osoby zażywające leki i zioła o działaniu światło-uczulającym.

Depilacja laserowa- http://idealnie.eu/

Delegowanie zadań – jak to zrobić, gdy podwładną jest moja koleżanka?

Czy warto zdecydować się na aparat bezlusterkowy?