zamknij
Czy warto zdecydować się na aparat bezlusterkowy?

Czy warto zdecydować się na aparat bezlusterkowy?

0udostępnień
15 stycznia 20191142Views

Od dłuższego czasu aparaty bezlusterkowe zyskują na popularności. Niestety sceptycy nie patrzą na nie przychylnym okiem. Czy słusznie? Sprawdź, czy warto zdecydować się na bezlusterkowiec.

Już jakiś czas temu najpopularniejsi producenci sprzętów fotograficznych zaczęli stopniowo wprowadzać na rynek aparaty bezlusterkowe. Co prawda, bardzo szybko znaleźli się zwolennicy tej innowacyjnej i niewielu znanej dotychczas technologii, jednakże mimo to nie obyło się bez podniesionej przez sceptyków fali krytyki. Uprzedzeni do niestandardowych rozwiązań fotografowie od samego początku twierdzili, że aparaty bezlusterkowe to strata zarówno czasu jak i pieniędzy. Na szczęście liczne analizy, testy i doświadczenia wielu bardziej otwartych na nowości fotografów udowodniły, że bezlusterkowce nie są złe i tak naprawdę niewiele można im zarzucić. Ale czy to wystarczy? Przekonaj się sam.

Czym są aparaty bezlusterkowe?

Aparat bezlusterkowy to nic innego jak nieposiadający lustra aparat fotograficzny z wymienną optyką. Jednak warto mieć na uwadze, że brak lustra wywiera wpływ na budowę i wygląd aparatu. Bezlusterkowce z reguły są o wiele mniejsze, lżejsze, smuklejsze i oczywiście o wiele bardziej poręczne niż zbliżone do nich parametrami lustrzanki. Przykładem aparatu bezlusterkowego jest między innymi dostępny na stronie https://proclub.pl/aparaty/bezlusterkowce/olympus_om-d_e-m1_mark_ii_body_czarny_cashback_900zl_pasek_peak_design_warszawa.html, cieszący się uznaniem wśród wielu profesjonalnych fotografów model Olympus OM-D E-M1 Mark II.

Bezlusterkowiec – dla kogo?

Z chwilą pojawienia się na rynku, aparaty bezlusterkowe zarówno dla profesjonalnych jak i początkujących fotografów okazały się być nie lada gratką. W końcu była i wciąż jest to nowoczesna i mało znana technologia. Mimo nieprzechylnych opinii sceptyków, aparaty bezlusterkowe cieszyły i wciąż mogą pocieszyć się coraz to większym uznaniem. Największą popularność zyskują zwłaszcza wśród podróżujących fotografów, którzy dość dużą wagę przykładają do ilości i ciężaru towarzyszącego im w czasie bardziej lub mniej wyczerpującej podróży bagażu. Jednak nie oznacza to, że nieprzepadający za wyjazdami, amatorscy fotografowie powinni z nich zrezygnować. Wręcz przeciwnie. Aparaty bezkusterkowe są stworzone dla wszystkich, którzy uważają robienie ładnych i zarazem profesjonalnych zdjęć za istotny element codziennego życia.

Czy warto zdecydować się na aparat bezlusterkowy?

Tak naprawdę, na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Warto jednak zaznaczyć, że aparaty bezlusterkowe były demonizowane niesłusznie. W końcu jest to dobry, profesjonalny sprzęt, który pod względem parametrów i jakości zdjęć z powodzeniem dorównuje niejednej lustrzance. Właśnie z tego względu wybór pomiędzy lustrzankami a bezlusterkowcami powinien być determinowany nie tylko obiegową opinią, lecz przede wszystkim indywidualnymi preferencjami i faktycznymi potrzebami zarówno początkujących, jak i profesjonalnych fotografów.

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

Konferencje to więcej, niż rozrywka