zamknij
Kolor lakieru do paznokci stosowny do pracy

Kolor lakieru do paznokci stosowny do pracy

0udostępnień
Lakier do paznokci

W pracy spotyka się wiele osób, dlatego warto zadbać nie tylko o ubranie, makijaż, ale również ręce – w tym o paznokcie. Sprawdź jaki wybrać kolor lakieru do paznokci, który będzie stylowy i odpowiedni do sytuacji.

Ostatnio w banku obsługiwała mnie pani (doradca klienta), która miała długie paznokcie w kolorach tęczy. Nie mogłam się skupić na tym co mówi, ponieważ jej paznokcie przykuwały całą moją uwagę. Tego dnia nie zdecydowałam się na żadną z przedstawionych ofert. Dzisiaj zastanawiam się ile osób, rozmawiając z tą samą pracownicą banku, pomyślało, że nie jest ona za bardzo kompetentna i to nie z powodu informacji, które przekazywała, ale właśnie z powodu koloru i długości jej paznokci.

Nie mam nic przeciwko długim paznokciom i kolorowym lakierom, wręcz przeciwnie – podobają mi się, zwłaszcza jeśli manicure jest zadbany, ale – według mnie – stanowczo nie pasują do pracy w banku.  picjumbo.com_HNCK3969

Oto co radzę:

  • Krótkie paznokcie (opiłowane na długość 1-2 mm) podkreślają profesjonalizm.
  • Lakier do paznokci w odcieniach beżu jest stonowany i dlatego nie rozprasza uwagi. Jest odpowiedni do pracy w urzędzie i banku).
  • Lakier do paznokci w kolorze koralowego oranżu lub z domieszką różu ożywi paznokcie, ale przysłoni twoich kompetencji.
  • Lakier do paznokci w kolorze bordo lub głębokiej, klasycznej czerwieni jest idealny na kolację służbową, a nawet do biura – ale tylko wtedy, aby rozjaśnić twoją czarną, szarą lub granatową garsonkę.
  • Bezbarwny kolor do paznokci sprawia, że paznokcie mają połysk, wyglądają na zadbane i elegancko.
  • Inne kolory lakierów (niebieski, różowy, fioletowy) pasują do zawodów artystycznych, gdzie dopuszczalna jest większa ekstrawagancja.
ergenomia

Zarządzanie energią w pracy

masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny