zamknij

Masaż relaksacyjny

0udostępnień
masaż relaksacyjny

Dla osób żyjących w ciągłym stresie, będących w depresji, cierpiących na bóle głowy i bóle pleców, zmęczonych fizycznie najwłaściwszą formą masażu będzie masaż relaksacyjny.

Zalety masażu relaksacyjnego

Dobry masaż relaksacyjny łagodzi stres i napięcie w mięśniach. Przywraca właściwy rytm serca, poprawia krążenie i ciśnienie krwi. Dzięki masażowi skóra i narządy wewnętrzne otrzymują więcej tlenu. Ponadto masaż relaksacyjny pobudza organizm do trawienia i pozbywania się toksyn. Pomaga w walce z bezsennością. Zostawia niezapomniane uczucie lekkości i pełnej harmonii. Po nim poczujesz duży komfort.

Przygotowanie do masażu relaksacyjnego

Przed każdym masażem unikaj obfitych posiłków oraz alkoholu. Pij dużo wody, co pomoże organizmowi wypłukać z organizmu toksyny. Zarezerwuj sobie dużo czasu, aby w czasie zabiegu nie spoglądać nerwowo na zegarek. To jest pora na relaks a nie na zastanawianie się nad tym co musisz jeszcze zrobić i ile masz na to czasu.
Przed zabiegiem poinformuj masażystę o:

  • ciąży,
  • dolegliwościach,
  • kontuzji
  • uczuleniu, w szczególności o alergiach skórnych,
  • ranach na skórze.

Dzięki tym wiadomościom terapeuta będzie mógł dostosować właściwą metodę masażu.

Wykonanie masażu relaksacyjnego

Fot. Fotolia.com

W dobrym gabinecie masażu lub salonie spa masaż relaksacyjny wykonywany jest w cichym, przytulnym i ciepłym pokoju, w którym znajdują się aromatyczne świece, olejki i kadzidełka. Z głośników będzie cicho płynęła odprężająca muzyka.

Przed zabiegiem będziesz musiała zdjąć większość swojej garderoby i owinąć się przygotowanym przez obsługę gabinetu ręcznik. Następnie zostaniesz poproszona o położenie się na stole do masażu.

Masaż jest wykonywany powolnymi i rytmicznymi ruchami o działaniu antystresowym i uspokajającym. Jest delikatny, płynny i łagodny. Terapeuta będzie masował tylko płytsze mięśnie ciała.

Masaż relaksacyjny może być modyfikowany i dostosowany do konkretnych twoich pragnień. Zazwyczaj jednak obejmuje plecy, ramiona, kark, głowę, twarz i nogi.

Do masażu wykorzystywany jest olejek bezzapachowy lub aromatyczny. Dzięki niemu skóra jest śliska i terapeuta nie ciągnie cię za skórę.

Dzięki relaksacyjnemu charakterowi masażu możesz zatopić się we własnych myślach. Pamiętaj jednak, aby nie analizować czy wracać do sytuacji stresowych. Jeśli to zrobisz, to czas spędzony w salonie spa będzie zmarnowany.

Możesz sobie zażyczyć masaż trwający 30 minut lub godzinę.

Z masażu mogą korzystać osoby w każdym wieku, a także kobiety w ciąży.

Czerpanie korzyści z wykonanego masażu relaksacyjnego

Prawidłowo wykonany masaż relaksacyjny spowoduje rozluźnienie wszystkich mięśni twojego ciała do tego stopnia, że trudno będzie ci zapanować nad własnym ciałem. Dlatego po masażu nie planuj intensywnych ćwiczeń fizycznych oraz nie wracaj do zadań, które wymagają dużej koncentracji, a przede wszystkim powodują stres.

Lakier do paznokci

Kolor lakieru do paznokci stosowny do pracy

Karolina1

Cechy kobiety lidera