zamknij
Pielęgnacja twarzy po 40. Kontroluj proces starzenia się skóry!

Pielęgnacja twarzy po 40. Kontroluj proces starzenia się skóry!

0udostępnień

Pojawienie się pierwszych, widocznych zmarszczek na twarzy kobiety oznacza dla niej jedno – “starzeję się!”. Niestety, naszego wieku ani procesu starzenia się skóry nie jesteśmy w stanie zatrzymać w żaden sposób, ale istnieją sprawdzone sposoby na to, by nieco złagodzić jego skutki. W jaki sposób możemy kontrolować starzenie się skóry? I jak pielęgnować cerę dojrzałą, byśmy mogły cieszyć się młodym wyglądem jak najdłużej?

Dlaczego po 30. roku życia pojawiają się zmarszczki?

Fot. Fotolia.com
Fot. Fotolia.com

Wbrew pozorom proces starzenia się skóry wcale nie zaczyna się między 30. a 40. rokiem życia. Z tym zjawiskiem mamy do czynienia znacznie wcześniej, bo zazwyczaj już po 25. urodzinach. Od tego momentu skóra zaczyna wytwarzać coraz mniejszą ilość kolagenu, który jest odpowiedzialny za utrzymanie jędrności oraz elastyczności naskórka. Ta sytuacja sprawia też, że nasza twarz dużo gorzej znosi szkodliwy wpływ promieniowania UV, stres, nieodpowiednią dietę, palenie papierosów, wizyty w solarium czy nawet intensywny śmiech, który tylko dodatkowo rzeźbi powstające zmarszczki. Oczywiście rozwiązaniem tej sytuacji nie jest powstrzymywanie się od śmiechu lub całkowite unikanie słońca – kluczem do sukcesu jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji twarzy, dobrze skomponowana dieta oraz regularne zabiegi, poprawiające ujędrnienie skóry.

Pielęgnacja twarzy – nie tylko krem przeciwzmarszczkowy

Wiele pań błędnie uważa, że zakup odpowiedniego kremu do twarzy o działaniu przeciwzmarszczkowym na stałe usunie zmarszczki z ich twarzy – oczywiście, odpowiednio dobrane kremy na dzień i na noc pomogą w wygładzaniu zmarszczek i ujędrnianiu skóry twarzy, ale poza tym powinnyśmy skupić się również na codziennym i dokładnym wykonywaniu zabiegów demakijażu i oczyszczania twarzy. Kremy do twarzy nie wnikną wgłąb naskórka, a tym samym nie pomogą nam w żaden sposób w walce ze zmarszczkami, jeśli na twarzy będą znajdowały się resztki makijażu, kurz, brud, pot czy zanieczyszczenia środowiska.

Jak wybrać krem przeciwzmarszczkowy?

Fot. Fotolia.com
Fot. Fotolia.com

Po 40. roku życia, stosowanie odpowiedniego kremu przeciwzmarszczkowego powinno być podstawą pielęgnacji twarzy. Przy wyborze kremu na dzień warto zwrócić uwagę na to, czy został wzbogacony odpowiednimi witaminami, substancjami nawilżającymi, a także filtrami przeciwsłonecznymi, które będą chronić skórę przed pojawieniem się nowych zmarszczek. W tym wieku nie można też zapominać o właściwej pielęgnacji skóry kremem nawilżającym na noc – jego zadaniem jest odżywianie skóry, wygładzanie zmarszczek oraz nadawanie cerze świeżego i promiennego wyglądu zaraz po przebudzeniu.

Krem do twarzy – aplikacja też ma znaczenie

Oczyszczona skóra twarzy pozwala kremowi lepiej wnikać w naskórek, jeśli jednak chcemy jeszcze bardziej wzmocnić jego działanie, musimy również skupić się na właściwej aplikacji tego preparatu na twarz. Wbrew pozorom nie wystarczy delikatnie wklepać go w skórę, ale intensywnie wcierać, zwracając przy tym uwagę, by jednocześnie wykonywać na twarzy masaż – poczynając od szyi i kierując się ku górze. Jeżeli chcemy, by skóra jeszcze lepiej wchłaniała aktywne składniki preparatów przeciwzmarszczkowych, kilka razy w tygodniu warto wykonać na niej delikatny peeling.

Przeciwdziałanie starzeniu się – nie tylko kosmetyki

Odpowiednia pielęgnacja twarzy ma bardzo duże znaczenie w opóźnianiu procesu starzenia się, jednak o utrzymanie młodego wyglądu warto walczyć wszelkimi dostępnymi sposobami. Może nam w tym pomóc dieta bogata w przeciwutleniacze, np. posiłki z dużą ilością warzyw i owoców, a także przyjmowanie suplementacji witaminowej np. witamina C, a także A+E. Po 40-stce warto też zrezygnować z palenia papierosów i chodzenia na solarium, a także rozpocząć prowadzenie zdrowego trybu życia.

Demakijaż wrażliwej skóry twarzy – na co zwrócić uwagę?

Jak zapamiętać imiona kolegów z nowej pracy?