zamknij
Wybieramy suche olejki zamiast naturalnych

Wybieramy suche olejki zamiast naturalnych

0udostępnień
18 września 20171483Views

Naturalne oleje roślinne to substancje, które mogą świetnie oddziaływać na kondycję i wygląd naszej skóry – zarówno na twarzy, jak i na ciele. Wiele osób bardzo chwili sobie ich właściwości i efekty, jakie pozwalają osiągnąć w pielęgnacji, składają się z elementów pochodzenia naturalnego. Ich stosowanie ma jednak pewne wady dla współczesnej kobiety. Z tego powodu pojawiły się nowe produkty, czyli suche olejki. Są to substancje, które zawierają tzw. suche emolienty, dzięki czemu niwelują najbardziej dokuczliwy problem.

Zalety olejów i olejków suchych

Pod względem oddziaływania na skórę, te dwa rodzaje produktów są do siebie bardzo zbliżone, a właściwie niczym się nie różnią. Świetnie nawilżają, poprawiają wygląd skóry, pielęgnują ją i odżywiają. Istnieje jednak znacząca zaleta olejku suchego, która stanowi o jego przewadze nad produktami bardziej klasycznymi. Zastosowanie w składzie suchych emolietów umożliwiło uzyskanie matowego filmu na skórze zamiast tłustego i lepkiego. Preparat bardzo szybko się wchłania, co sprawia, że możemy nanosić go na skórę rano czy nawet kilka razy w ciągu dnia. Gdy go stosujemy, nie grozi nam pojawienie się tłustych plam na pościeli czy ubraniach, bo on ich nie powoduje.

Obydwa, są preparatami pozyskiwanymi z naturalnych składników. Często wzbogacane są dodatkowymi substancjami, których zadaniem jest oddziaływanie na konkretny problem. Wiele Pań podaje również jako zaletę i bardzo sobie chwali fakt, iż wiele suchych olejków jest uzupełniana o drobniutkie błyszczące drobinki, które pięknie mienią się na skórze, dając efekt rozświetlenia, podkreślenia opalenizny czy pomogą ukryć brak rajstop na wielkim wyjściu.

Czy te substancje mają wady?

W kontekście suchych olejków szukanie wad wydaje się być bezcelowe, gdyż substancje te nie wykazują najmniejszych niedogodności dla stosujących je Pań. Problemem może być jedynie dokładny skład, niektórych rynkowych preparatów. Jak w każdej dziedzinie, tak i tu nie każdy produkt jest wart polecenia. Warto więc kierować się opiniami lub analizami składu poszczególnych preparatów, aby zyskać możliwość dobrania najlepszego dla siebie i uniknąć szkodliwego.

Analizując wady i zalety olejów naturalnych i suchych olejków, nie sposób nie zwrócić uwagi na kluczowy minus, w przypadku tych pierwszych. Mowa mianowicie o pozostawianiu tłustego, wręcz lepkiego, ciężkiego i nieprzyjemnego filmu na skórze. W konsekwencji nie ma możliwości stosowania go rano lub w ciągu dnia. Jedyną optymalną porą będzie wieczór, jednak wiele osób będzie się zastanawiać czy taka ograniczona pielęgnacja będzie skuteczna. Oprócz tego może również powodować, pojawianie się plam, zarówno na ubraniach, jak i na pościeli. Tłuste zabrudzenia są nieestetyczne, ale również trudne do usunięcia, szczególnie z delikatnych tkanin. Koniecznie należy więc mieć ten aspekt na uwadze przed nałożeniem oleju na skórę lub włosy.

Suchy kontra naturalny – który olejek wybrać?

Zdecydowanie, patrząc na możliwości w kwestii pielęgnacji, jak i podstawowe wady i zalety można stwierdzić, że lepszym wyborem, niemal dla każdej kobiety będą suche olejki. Jednym z bardziej wartościowych, o pewnym działaniu i składzie jest suchy olejek Nuxe Huile Prodigieuse. Występują w nim pozytywnie oddziałujące oleje roślinne, nie ma olejów mineralnych, ważne dla skóry będą również ekstrakty z pomidorów, dziurawca czy liści rozmarynu oraz witaminy.

Dużo praktyczniejszy będzie suchy olejek, jednak niezbędne jest dokładne sprawdzanie etykiet, aby dokonywać świadomych i dobrych dla naszej skóry wyborów. Pozwoli to na zachowanie urody, piękna i wygody codziennego stosowania. Takimi olejkami możemy pielęgnować również skórę dłoni, nawet w czasie pracy, gdyż szybko się wchłaniają i nie będą powodować dyskomfortu czy brudzenia sprzętu.

Magdalena Jaglarz, reprezentująca Salon Kosmetyczny MJ chętnie wspiera klientki i czytelniczki swojego bloga kosmetycznego w wybraniu odpowiedniego dla nich olejku suchego, jako domowego uzupełniania gabinetowej pielęgnacji skóry twarzy i ciała oraz włosów. Dlatego jeśli jesteś zainteresowana produktem tego typu odwiedź witrynę www.magdalenajaglarz.pl.

Torebka shopper bag jako ostatni krzyk mody

stres

Najgorsze rzeczy, które może usłyszeć kobieta niechcąca zostać matką