zamknij
Chorwacja: ulubiony kierunek Polek

Chorwacja: ulubiony kierunek Polek

0udostępnień
Chorwacja

Polki zachwyciły się Chorwacją, jej zabytkami oraz rewelacyjnymi warunkami do wypoczynku. Efekt? Coraz popularniejsze stają się wyjazdy na urlop do tego kraju oraz wycieczki, w czasie których przez cały rok można odkrywać jego piękno. Gdzie warto wybrać się w miesiącach zimowych, by choć na chwilę zapomnieć o chłodzie, wilgoci i braku słońca?

Piękne miasta czekają

Miłośniczki Chorwacji wiedzą doskonale, że choć to dalmatyńskie wybrzeża są najbardziej popularne, wiele atrakcji czeka też na terenie chorwackich miast. I wcale nie trzeba wybierać się do najpopularniejszego Dubrownika, by przeżyć wspaniałą przygodę. Wycieczki do Chorwacji można odbyć przecież i do innych miast. W jakich miastach warto się zatem zatrzymać?

Najpiękniejsze z chorwackich miast: które z nich warto odwiedzić?

O tym, że warto wybrać się do Dubrownika, wie chyba każdy. Tutejsza starówka oraz potężne mury miejskie stały się już dawno symbolami Chorwacji i jej najważniejszymi atrakcjami turystycznymi. A przecież nie tylko stolica Dalmacji zasłużyła na podziw. W cieniu tego miasta znalazło się wiele innych ośrodków, o których również warto sobie przypomnieć.

Fotolia_2545893_Subscription_LZagrzeb, stolica Chorwacji, z całą pewnością może się okazać atrakcyjnym kierunkiem wycieczki. W tym mieście czeka na gości wiele perełek dawnej architektury, w gronie których wyróżnia się potężna katedra oraz kościół św. Marka z charakterystycznym dachem. Dolne i Górne Miasto przyciągają też licznymi placówkami muzealnymi oraz galeriami, z którymi warto się zapoznać podczas podróży po Chorwacji.

Kolejną perełką w gronie chorwackich miast jest Split. Znany przede wszystkim z pałacu Dioklecjana, może się on pochwalić i innymi ciekawostkami. Świątynia Jupitera oraz kilka ciekawych świątyń wznoszonych w okresie średniowiecza to kolejne atrakcje, z którymi warto się zapoznać w czasie zwiedzania tego miasta. Split to również ciekawe muzea, w których czekają imponujące zbiory archeologiczne oraz etnograficzne. Na wyróżnienie zasługuje też Muzeum Historii Morskiej, które tu, na wybrzeżu Adriatyku, pozwala turystom zdobywać wiele cennych informacji na temat odwiedzanego regionu.

Ci, którzy chcą maksymalnie wykorzystać czas spędzony nad Adriatykiem, mogą też wybrać się na zwiedzanie tak pięknego miasta, jakim jest Trogir. I tu czekają piękne zabytki sakralne, choć dumą miasta jest renesansowy pałac Ćipiko, zaliczany do grona najpiękniejszych rezydencji na terenie Dalmacji.

Chorwackie miasta mają wyjątkowy urok, a wycieczki do nich to idealna recepta na poprawę nastroju. Wspaniała atmosfera, piękna zabudowa oraz okolica, która pozwala cieszyć się rewelacyjnymi widokami to tylko najważniejsze powody wyjazdów do Chorwacji. Ten kraj przyciąga i kulturą, i wspaniałą pogodą, dzięki czemu zimą możemy się tu uchronić przed chłodami i zwiedzać cenne zabytki w dogodnych warunkach atmosferycznych.

Szpilki dla wymagających

Szpilki dla wymagających

archiwizacja poczty

Jak radzić sobie z wciąż narastającą dokumentacją w firmie?