zamknij

Ćwiczenia oddechowe

0udostępnień
Ćwiczenia oddechowe

Ćwiczenia oddechowe są idealnym sposobem na stres – w szybki i prosty sposób potrafią go zredukować. Mogą być one wykonywane przez prawie każdego. Mogą być również wykonywane w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie.

Ćwiczenie 1.

Usiądź lub stań w wygodnej pozycji. Weź przez nos głęboki wdech; w myślach policz do pięciu. Wypuść powietrze ustami, licząc w myślach do ośmiu. Powtórz ćwiczenie kilka razy.
Porady:
1. W trakcie wdechu rozluźnij brzuch – dzięki temu płuca bardziej wypełnią się powietrzem.
2. Aby rozładować napięcie, ćwiczenie można powtórzyć kilka razy.

Ćwiczenie 2.

Fot. Fotolia.com

Usiądź lub stań prosto. Weź głęboki wdech – tak aby wypełnić płuca. Przy wydechu westchnij głęboko. Powtórz ćwiczenie 10 razy.

Ćwiczenie 3.

Usiądź wygodnie na krześle, postaw stopy na podłodze. Używając przepony głęboko wciągnij powietrze. Na chwilę wstrzymaj powietrze (2-3 sekundy). Wypuść powietrze przeponą. Zanim powtórzysz odczekaj kilka sekund.

Ćwiczenie 4.

Usiądź i połóż ręce na kolanach. Weź szybki wdech i szybki wydech – zrób to 10-12 razy. Przez 30 sekund oddychaj normalnie. Ćwiczenie powtórz 3 razy.

Ćwiczenie 5.

Usiądź wygodnie na krześle i wyprostuj się. Przytrzymaj palcem prawą dziurkę nosa i wciągnij powietrze lewym; przy wciąganiu powietrza licz powoli do 5. Wstrzymaj powietrze w płucach i policz do 3. Odsłoń prawą dziurkę i przytrzymaj palcem lewą dziurkę nosa. Wypuść powietrze prawą dziurką; w czasie tej czynności licz do 5. Zrób przerwę (licz do 3). Ćwiczenie powtórz 5-6 razy.

Rozmowa kwalifikacyjna w restauracji

Savoir vivre podczas rozmowy kwalifikacyjnej w restauracji

snaki

Zdrowe przekąski w pracy