zamknij

Ćwiczenie dłoni

0udostępnień
ćwiczenia dłoni

Osoby pracujące przy komputerze często nie zdają sobie sprawy jak jest to męczące dla dłoni. Aby zapobiec ich przeciążeniu proponujemy kilka prostych ćwiczeń, które powinny być wykonywane regularnie – dopiero wtedy przyniosą trwały efekt. Dzięki nimi ręce, palce i nadgarstki będą bardziej elastyczne.

Ćwiczenie 1.

Szeroko rozciągnij (rozczapierz) palce dłoni, przytrzymaj je w takiej pozycji przez około 5 sekund, a następnie rozluźnij. Powtórz ćwiczenie 10 razy. Po ćwiczeniu rozluźnij dłonie.

1a

Ćwiczenie 2.

Wyciągnij przed siebie prawą rękę. Dłonią drugiej ręki chwytaj po kolej palce u prawej dłoni i lekko odciągaj je do tyłu. Po rozciągnięciu wszystkich palców w prawej dłoni, zrób to samo z lewą ręką.

3

Ćwiczenie 3.

Wyciągnij przed siebie prawą rękę i lewą dłonią odchyl jednocześnie wszystkie palce prawej dłoni. Następnie zmień rękę.

2

Ćwiczenie 4.

Ugniataj miękką piłeczkę; angażuj w to zadanie wszystkie palce. Jeśli nie masz piłeczki, zaciśnij palce w pięści a następnie je rozczapierz.

4

Ćwiczenie 5.

Wstań i połóż dłonie na biurku. Zacznij je dociskać do blatu. Następnie rozluźnij nacisk. Powtórz ćwiczenie 5 razy.

5

Ćwiczenie 6.

Usiądź prosto przy biurku i zacznij ruszać palcami tak jakbyś grała na pianinie.

6

Ćwiczenie 7.

Złóż razem dłonie (tak jakbyś składała je do modlitwy). Następnie rozczapierz palce i zacznij dociskać do siebie dłonie.

7

Ćwiczenie 8.

Wyciągnij przed siebie ręce, trzymaj je na wysokości twarzy, odchyl dłonie do góry. Utrzymaj pozycję przez ok. 10 sekund. Powtórz ćwiczenie 2 razy.

8

Ćwiczenie 9.

Wyciągnij przed siebie ręce, trzymaj je na wysokości twarzy, zegnij nadgarstki. Utrzymaj pozycję przez ok. 10 sekund. Powtórz ćwiczenie 2 razy.

9

ćwiczenia oczu

Ćwiczenia na zmęczone oczy

ćwieczenia kręgosłupa

Ćwiczenia na kręgosłup