zamknij
Dom bez telewizora – czy to możliwe?

Dom bez telewizora – czy to możliwe?

0udostępnień
6 grudnia 20181976Views

Coraz częściej można spotkać mieszkania, w których na próżno szukać telewizora. Czy jego brak oznacza, że nikt niczego nie ogląda? Oczywiście, że nie – filmy i seriale można przecież obejrzeć nie tylko po prostu na komputerze, ale i na monitorze. Czy jednak warto?

Po co Ci telewizor?

Nie każdy czuje już potrzebę posiadania dostępu do jakichkolwiek kanałów telewizyjnych. Często, chcąc coś obejrzeć wybieramy swoją własną selekcję – kolekcjonujemy płyty DVD czy Blue-ray albo posiadamy dostęp do streamingów, gdzie istnieje niezliczona liczba pokatalogowanych seriali i filmów. Możesz korzystać także z internetowych portali, na których znajdziesz sportowe relacje – również na żywo. W internecie obecna jest także telewizja. Wydawałoby się zatem, że telewizor stracił nieco sens. Można zamiast niego powiesić na ścianie obraz. Ale czy na pewno?

Czy monitor Ci wystarczy?

Zamiast telewizora, który ma tę przewagę nad ekranem komputera czy że może być naprawdę duży, możesz korzystać z monitora. Nie będzie nadawał się tylko do pracy, ale także oglądania filmów, telewizji czy sportu, a także grania na konsoli. Jednak wielkość monitorów jeszcze nie dogoniła możliwości, jakie daje telewizor. To on pozwoli Ci stworzyć prawdziwe kino domowe – znajdziesz modele, które mają nawet 80 cali. A co najważniejsze – to telewizorem możesz zastąpić monitor. Nie musisz mieć obu, a tylko jeden tego rodzaju sprzęt. Ekran telewizora pozwoli Ci bowiem nie tylko na oglądanie czy granie, ale także pracę – podłączysz do niego swój komputer i przeniesiesz widok. W ten sposób zapewnisz sobie naprawdę wygodne stanowisko do obróbki zdjęć w programach graficznych czy projektowania loga.

Sprawdź jeszcze, co należy wiedzieć o telewizorze zamiast monitora.

Telewizor jest za duży i zajmuje za dużo miejsca

Jeśli jednak nie chcesz mieć tak wielkiego ekranu, lepiej będzie zainwestować w projektor, który jeszcze lepiej sprawdzi się do stworzenia kina domowego. Obraz wyświetlany na ścianie zapewni całkowity minimalizm w pomieszczeniu, gdy nie będziesz chciał nic oglądać. A może nie jesteś fanem kina ani grania lub nie potrzebujesz wyświetlać ich w tak dużych rozmiarach? Skorzystaj wtedy jedynie z monitora lub po prostu – ekranu swojego laptopa czy nawet tableta. Nikt nie powiedział, że w każdym domu powinien się znaleźć telewizor. Tym bardziej, że wciąż wiele modeli jest masywna i bardzo odcinająca się na tle ściany. Możesz jednak pomyśleć także o telewizorze z opcją ramki – w momencie, gdy nic nie oglądasz wyświetli się na nim zdjęcie bądź grafika, dzięki czemu będzie wyglądał jak dzieło sztuki w Twoim salonie. Telewizor możesz również zamknąć w szafie.

Nie masz co na siebie włożyć? 4 pomysły na eleganckie stylizacje dla kobiet plus size

Idealna kosmetyczka na podróż samolotem