zamknij

Jak układać kwiaty?

0udostępnień
22 stycznia 20191720Views

Bukiet ze świeżych kwiatów jest naturalną i piękną ozdobą wnętrza. Nie tylko pięknie się prezentuje, ale również wprowadza do pomieszczenia świeży zapach. Kwiaty w wazonie wyglądają świetnie niezależnie od stylu wnętrza, w jakim się znajdują. Jak składać kwiaty?

Kwiaty najlepiej jest układać bezpośrednio w naczyniu

Najłatwiej kwity będzie Ci układać bezpośrednio w naczyniu, w którym będą stać. Należy je oczywiście wcześniej odpowiednio przygotować. Konieczne jest jego oczyszczenie przed wlaniem wody. Niektórzy floryści wskazują nawet, że bakterie w jego wnętrza powinno się usuwać z pomocą Domestosa, gdyż przedłuży on trwałość roślin. Przed włożeniem kwiatów do zbiornika, koniecznie usuńmy z łodyg wszelkie liście i gałązki. Niepotrzebne elementy kwiatów będąc wchłaniać wodę i zajmować miejsce w wazonie, co może się przyczynić do mniejszej trwałości bukietu i gnicia wody. Kwiaty przed umieszczeniem w wazonie powinny mieć także obciętą pod kątem łodygę, co sprawi, że łatwiej będą pobierać wodę.

Układanie zaczynamy od wprowadzenia pojedynczego kwiatu do wazonu. Pozwólmy mu swobodnie opierać się o tylną ścianę naczynia. Dokładamy do wazonu kolejne kwiaty, jednak powinniśmy pamiętać, aby umieszczać je w nim zgodnie z ruchem wskazówek zegara i w taki sposób, aby były one zwrócone w tym samym kierunku. Dzięki temu łodygi będą się ładnie układać, a każdy kwiat będzie miał dobry dostęp do wody. Kwiatów nie należy wkładać na siłę, gdyż może to spowodować uszkodzenie łodygi. Unikajmy także wkładania kilku na raz.

O wiele lepsze efekty możemy otrzymać układając bukiety w ręce. Ta metoda wymaga jednak niemałej wprawy. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby podejmować się tworzenia bukietów na własną rękę lub po prostu nie dysponujemy odpowiednimi materiałami zawsze możemy skierować się do florysty. Kwiaciarnia Gliwice – http://szalone-florystki.pl/ pomoże nam w skomponowaniu idealnego bukietu do naszych potrzeb, a także zadba o to, aby wiązanka była dopasowana do okazji. Korzystając z pomocy profesjonalnego florysty otrzymamy bukiet, który nie tylko będzie pięknie się prezentował, ale również będzie cechować się większą trwałością.

Skąd czerpać wiedzę?

Jak napisać list motywacyjny do pierwszej pracy (kiedy brak nam zawodowego doświadczenia)?