zamknij
Jak się pozbyć niechcianego owłosienia?

Jak się pozbyć niechcianego owłosienia?

0udostępnień
depilacja

Kanon piękna z każdym rokiem zaostrza się coraz bardziej. Kobiety spędzają wiele godzin tygodniowo, aby przygotować się do wyjścia z domu i pokazać się innym w jak najlepszej formie. Dość dużym problemem jest niechciane owłosienie. Jednak jest prosty sposób na to, aby zaradzić mu raz na długi czas.

Metody tradycyjne

Nogi, pachy, brzuch oraz wąsik pod nosem to najczęstsze problemy kobiet, które ewidentnie sprawiają, że nasza samoocena może się obniżyć. W zimie niechciane owłosienie można schować pod długimi spodniami czy obszernymi swetrami, ale latem żadna z pań nie chce ociekać potem, który nie doda jej ani trochę uroku. Dlatego niemal codziennie sięgają po maszynkę do golenia, krem i przystępują do golenia newralgicznych obszarów. Ale właśnie, przecież nikomu nie chce się codziennie golić. Zwłaszcza że tak częste golenie może podrażnić skórę, w następstwie czego pojawią się małe, ale bolesne krostki.

Część z pań decyduje się zamienić golarkę na wosk, ale ogromny ból, który pojawia się przy zrywaniu plastrów i wyrywaniu włosów nie zachęca do powtarzania tego rodzaju zabiegów. Chociaż trzeba przyznać, że ta metoda pozwala na uzyskanie efektu gładkich nóg nawet na 4 tygodnie.

Laserowa broń

Są jednak inne metody, które pozwalają pozbyć się niechcianego owłosienia nawet na kilka miesięcy. Są nimi zabiegi laserowe, które możemy wykonać w gabinetach medycyny estetycznej. Ich największą zaletą jest właśnie efekt, który uzyskujemy na dłuższy czas, bo liczy się go w miesiącach. Kolejną ich zaletą jest ich bezbolesny sposób wykonania. Jednak zabiegi laserowe wymagają kilku powtórzeń. A główną tego przyczyną są same włosy, gdyż znajdują się one w różnych fazach wzrostu. Włosy pozostają w fazie wzrostu oraz w fazie spoczynkowej, a laser działa tylko na pierwszy rodzaj włosów. Przyjrzyjmy się zatem, jak dokładnie działa laser.

Działanie lasera

Fot. Fotolia.com

Urządzenie lasera ma specjalną głowicę, która emituje wiązkę światła o odpowiedniej długości. Precyzyjnie działa na cebulki włosa i osłabia je. Nie oddziałuje natomiast na pozostałe obszary skóry, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia naskórka. Oczywiście mogą pojawić się drobne zaczerwienienia, jednak są one całkowicie naturalnym objawem i znikają samoczynnie po niedługim czasie.

Jeden zabieg jest niewystarczający. Jak już zostało wspomniane włosy znajdują się w różnej fazie wzrostu, a laser działa tylko na te, które są w stanie wzrostu. Po 4-6 tygodniach zabieg depilacji laserowej należy powtórzyć, aby zadziałać na te, na które nie zadziałano przy pierwszej wizycie. Warto jest też wiedzieć, że skuteczność depilacji laserowej zależy od koloru włosów. Wiązka światła lasera działa najlepiej na ciemne włosy, a na włosach jasnych lub siwych skuteczność może być mniejsza (ma to związek z ilością barwnika zawartego we włosach).

Przygotowanie

Do zabiegu depilacji laserowej powinnyśmy się też odpowiednio przygotować. Przede wszystkim skóra musi być odpowiednio nawilżona. Jeśli jest sucha grozi nam jej pękanie, co może przełożyć się na zwiększenie wrażliwości i odczuwanie bólu podczas zabiegu. Oprócz tego powinnyśmy zgłosić się na zabieg tuż po ogoleniu obszaru, który będzie poddawać działaniu lasera. Pozwala to skupić się wiązce lasera bezpośrednio na cebulce włosa i osłabić ją, doprowadzając tym samym do jej wypadnięcia. Nie zaleca się natomiast golenia danego obszaru za pomocą depilatora czy też wyrywania włosów pęsetą. Podczas konsultacji przed zabiegiem specjalista, który będzie wykonywał zabieg, przekaże nam listę ze wskazówkami dotyczącymi przygotowania się do depilacji laserowej.

Cena zabiegu jest zależna od obszaru, który zostaje poddany depilacji, a często też od ilości zabiegów, które musimy wykonać. Pewne jest natomiast, że korzystając z dobrodziejstwa depilacji laserowej możemy pożegnać się ze żmudnym procesem golenia za pomocą maszynki lub wosku. Depilacja laserowa pozwala cieszyć się gładką skórą przez wiele miesięcy, dzięki czemu już żadna sytuacja nas nie zaskoczy, a my za to będziemy zachwycać gładką skórą przez cały rok.

rozmowa kwalifikacyjna

Pytanie rekrutacyjne: dlaczego straciła pani poprzednią pracę?

Zmiany w piersiach – mammografia czy usg?