zamknij
Komputer dla grafika – podejmij dobrą decyzję

Komputer dla grafika – podejmij dobrą decyzję

0udostępnień
8 sierpnia 20191390Views
Fot. PeopleImages / Gettyimages.com

Co określa dobrego grafika? Nie tylko jego umiejętności i możliwości przelania zmysłów artystycznych na projekt, ale i sprzęt, którym dysponuje. Laptop, który pamięta zamierzchłe czasy, może nie być wystarczająco wydajny, a podstawowe programy całkowicie zablokują moce przerobowe takiego komputera. Dobry laptop dla grafika musi być wydajny i szybki, by mógł procesować wykorzystanie zaawansowanych programów czy renderowanie. Jak wybrać odpowiedni sprzęt tak, by spełniał graficzne oczekiwania?

Laptop dla grafika – na co zwrócić uwagę?

Graficy, którzy wybierają laptop na swoje narzędzie pracy, często pracują zdalnie. Potrzebują zatem poręcznego, ale mocnego sprzętu, który zdecydowanie poradzi sobie z programami graficznymi czy utrzymywaniem ogromnych plików graficznych na dysku. Dobry laptop dla grafika nie ma problemu z obsługą pakietu Adobe czy Corel. W takim wypadku, budżetowym wyborem mogą być komputery stacjonarne Dell Vostro, będące połączeniem dobrej mocy z odpowiednią ceną.

Jakie parametry powinien mieć wybrany przez nas laptop dla grafika? Odpowiedni laptop dla grafika posiada dużą moc obliczeniową i wydajną matrycę (jakość ekranu), która w maksymalnie perfekcyjnym stopniu odzwierciedla głębię kolorów. Praca z wszystkimi programami powinna być szybka i przyjemna. Jakiekolwiek problemy z użytkowaniem mogą odbić się na dynamice pracy, komforcie używania sprzętu, a w konsekwencji negatywnie wpłynąć na jakość efektu końcowego – pracy. Must-have w takim sprzęcie to także najnowsza karta graficzna i bezbłędnie działający, wydajny procesor.

Jakie czynniki mogą uzależnić nasz wybór, i co powinno przyciągnąć naszą uwagę lub wzbudzić podejrzenia?

Laptop na grafika – jaki wybrać?

Jednym z najciekawszych i najpopularniejszych zarazem wyborów dla grafików jest laptop Dell. Dlaczego to właśnie ta marka cieszy się dobrą reputacją wśród środowiska graficznego? Po pierwsze – atrakcyjna cena sprawia, że zakup takiego laptopa nie jest olbrzymim wyzwaniem finansowym, na które trzeba odkładać oszczędności przez długie lata. Po drugie – laptopy Dell cechują się wyjątkową wydajnością i efektywnością, która grafikom potrzebna jest jak mało komu. Po trzecie – komfortowe i szybkie użytkowanie pozwala na lepszą pracę i brak przeszkód w projekcie.

Dell Vostro zapewni maksimum wydajności w niewielkiej cenie. Ten solidny laptop poradzi sobie z obsługą wielu programów graficznych, które obciążają procesor, kartę graficzną i sam dysk. Na takim laptopie możesz także bezpiecznie przechowywać setki plików, potrzebnych do codziennej pracy.

Z kolei Dell Inspiron to idealna opcja dla tych grafików, którzy cenią sobie możliwość pracy zdalnej i często przemieszczają się z laptopem. Dell Inspiron jest poręczny, stosunkowo lekki, ale niech nie zwiodą Cię jego wymiary i waga – potrafi sprostać naprawdę ciężkim, graficznym wyzwaniom.

Wybór odpowiedniego komputera do pracy graficznej nie jest najłatwiejszym zadaniem, gdyż pod rozwagę musimy wziąć nie tylko możliwości finansowe, ale i wydajność. Jeżeli zdecydujemy się na bardzo tanią opcję, możemy tego żałować, gdyż komputer nie przyda się do ciężkiej, graficznej pracy, a prosta obróbka maksymalnie obciąży procesor. Warto wybrać nieco droższy sprzęt, który sprosta stawianym mu wymaganiom i poradzi sobie z cięższymi pracami graficznymi, na których polega przecież praca grafika. I, choć cena oczywiście jest istotna, nie powinna wygrać z jakością wykonania takiego komputera czy jego wydajnością. Taki laptop to Twoje miejsce pracy, i w takich kategoriach musisz go postrzegać!

Rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących bezprawnego zwolnienia z pracy. Wywołają chaos w firmach?

pracoholik na wakacjach

Pracoholik na wakacjach. Niezawodne sposoby na urlop dla osoby uzależnionej od pracy