zamknij

Wzór CV dla grafika

0udostępnień
wzór cv grafik

Jesteś zainteresowana pracą na stanowisku grafika w agencji reklamowej, wydawnictwie, firmach poligraficznych czy studiach projektowych? Tu znajdziesz wzór CV dla grafika.

CV grafika – jak każde inne – powinno zaczynać się od danych, takich jak: imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, telefon i adres mailowy.

Następnie należy podać w odwróconej chronologii informacje o zdobytym wykształceniu. Informacje o dyplomie ukończenia studiów wyższych dla grafików powinny znaleźć się na pierwszym miejscu. Należy przy tym podać datę rozpoczęcia i ukończenia studiów, a także nazwę uczelni i kierunek.

Kolejną częścią CV grafika jest doświadczenie zawodowe. Praca, staże i praktyki w firmach poligraficznych, wydawnictwach, agencjach reklamowych, studiach projektowych czy w firmach, które zatrudniają grafików powinny być omówione w taki sposób, aby potencjalny pracodawca wiedział czego kandydat nauczył się podczas wcześniej wykonywanej pracy.

W kolejnej części CV grafika należy wskazać kursy i szkolenia związane z pracą grafika, a następnie określić znajomość języków obcych. Informacje o szkoleniach i znajomości języków obcych można potwierdzić właściwymi certyfikatami.

CV grafika powinno też informować o umiejętnościach, które są przydatne albo niezbędne w wykonywaniu zawodu, np. znajomość programów graficznych.

Warto również podać cechy osobowościowe poszukiwane przez pracodawców wśród osób aplikujących na stanowisko grafika. Są to m.in.: sumienność, kreatywność, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole i odpowiedzialność.

W CV grafika warto napisać o nagrodzonych projektach, podając w tym: nazwę konkursu, nazwę nagrody i rok jej otrzymania.

Do CV warto dołączyć swoje portfolio.

Osoba, która aplikuje na stanowisko grafika może wykazać się kreatywnością i przygotować swoje CV w ciekawej szacie graficznej.

Wzór CV grafika

rozmowa kwalifikacyjna

Jak wyróżnić się w czasie rozmowy kwalifikacyjnej?

wzór cv architekta

Wzór CV dla architekta