zamknij

Mamo, dbaj o siebie!

0udostępnień

Okres ciąży to wyjątkowy czas. Kobieta oczekująca dziecka szczególnie dba o siebie, zdrowo się odżywia, częściej podejmuje aktywność sportową. Spacer po okolicy, dodatkowa porcja warzyw czy napoje bezcukrowe, wszystko to sprawia, że przyszła mama czuje się lepiej. Sytuacja diametralnie się zmienia po narodzinach dziecka. Zaniedbane mamy to niestety częsty widok, a same zainteresowane odpowiadają, że „jak się siedzi w domu to nie ma się po co stroić”. Jak to zmienić?

Nowy czas

Pojawienie się dziecka w rodzinie zmienia wszystko. Nowy członek rodziny reorganizuje rzeczywistość i ustala nowy porządek dnia. Pracująca kobieta zostaje w domu, by zając się malcem. W tym szczególnym czasie cała uwaga skupiona jest na dziecku i bardzo dobrze! Pod warunkiem, że mama pamięta, że nadal jest kobietą. Niestety w rzeczywistości, którą wyznaczają drzemki małego, czas na karmienie i przewijanie, kobiecość matki schodzi na dalszy plan. Elegancki strój zastępują wyciągnięte dresy, bo w domu ma być wygodnie. Staranny makijaż przechodzi w krem, który nie ukrywa zmęczonej twarzy. Proste czynności, takie jak zakupy urastają do rangi wydarzenia, do którego trzeba się przygotować i wyposażyć wózek w niezliczoną ilość przedmiotów.

Warto pamiętać, że w życiu każdej mamy, mimo zmęczenia, kobieta może o siebie dbać. Wiele osób zada pytanie: po co skoro mama siedzi w domu? Dobre samopoczucie mamy wpływa na wszystkich domowników. Po za tym zadbana kobieta czuje się dobrze w swojej skórze, a powrót do pracy nie wydaje się wyzwaniem na miarę zdobycia Mount Everestu.

Zacznij od ruchu

Fot. Fotolia.com

Ciąża sprawiła, że twoja figura jest daleka od ideału? Nie martw się i na to są sposoby. Kiedy mąż wróci z pracy oddaj mu pod opiekę dziecko, a te 2 godziny zarezerwuj dla siebie. Zdrowa dieta, jak i ruch pozwolą zgubić nadprogramowe kilogramy. Odchudzanie po ciąży nie musi być takie straszne! Lubisz zajęcia grupowe? Wybierz fitness i zajęcia dla aktywnej mamy. Towarzystwo innych kobiet z pewnością wprowadzi cię w dobry nastrój.

Wyglądaj!

Zadbana mama to taka, która nie przestaje o siebie dbać. Jeśli przerasta cię wizja wymiętych dresów i worków pod oczami, zrezygnuj z wizerunku zaniedbanej mamy. Lekki makijaż poprawi ci samopoczucie. Zainwestuj w wygodny, sportowy strój, w którym będziesz się czuła dobrze. Sklepy pękają od ciekawych propozycji dla mam, które chcą się poczuć kobieco.

Małe przyjemności

Rodzicielstwo spaja rodziców, jednak szara rzeczywistość i nadmiar obowiązków mogą każdego przygnieść. Jeśli masz rodziców, którzy mieszkają niedaleko albo zaufaną przyjaciółkę, skorzystaj z ich pomocy i zarezerwuj czas na wyjście z mężem. Oczaruj go swoją „nową urodą”, ubierając sukienkę i wysokie szpilki. Nie zapomnij także o perfumach, przecież piękny zapach to podstawa udanej randki.

Gdzie zorganizować firmowe szkolenie lub konferencję?

Co to jest totalna korekcja nosa?