zamknij
Tae-bo – dynamiczna gimnastyka dobra na stres

Tae-bo – dynamiczna gimnastyka dobra na stres

0udostępnień
tae bo

Ile razy miałaś ochotę uderzyć pięścią w stół lub nogą w ścianę, aby wyładować swoją złość? Zapewne wielokrotnie. Jeśli chcesz odreagować stres i odprężyć się, zachęcamy do zrobienia kilku dynamicznych ćwiczeń tae-bo. Są one połączeniem wschodnich sztuk walki jak np. karate, kickboxingu, aikido i tekwondo z krokami fitness.

Stres ma negatywny wpływ na nas. Pod wpływem zdenerwowania organizm wydziela tzw. hormony stresu: kortyzol odpowiedzialny za zwiększenie poziomu glukozy we krwi oraz hamowanie działania układu odpornościowego, a także adrenalinę, która powoduje m.in. przyspieszenie akcji serca, zwiększenie ciśnienia krwi.

Aby nie doprowadzać do kumulowania złych emocji, warto wyrzucić je na zewnątrz. Dobra do tego będzie dynamiczna gimnastyka oparta na wschodnich sztukach walki – tae-bo.

Ćwiczenie 1.1

Stań prosto, stopy blisko siebie. Ugnij lekko ręce w łokciach, dłonie trzymaj na wysokości twarzy. Szybko unieś prawe kolano, a następnie postaw stopę na podłodze. Teraz unieś w ten sam sposób lewe kolano, a potem postaw nogę na podłodze. Powtórz ćwiczenie po 20 razy na każdą nogę.

Ćwiczenie 2.

2Stań w niedużym rozkroku, ręce zegnij w łokciach, dłonie zaciśnięte w pięści trzymaj na wysokości twarzy. Napnij mięśnie tułowia i prawą ręką zrób szybki wymach w prawo. Robiąc to zwróć w tym kierunku głowę. Zegnij ponownie prawą rękę jak w pozycji wyjściowej. Teraz zrób taki sam wymach lewą ręką. Powtórz ćwiczenie po 20 razy na każdą rękę.

Ćwiczenie 3. 3

Stań prosto. Stopy złącz razem, ręce ugięte w łokciach trzymaj blisko ciała. Dłonie trzymaj na wysokości twarzy. Wysoko unieś ugiętą w kolanie prawą nogę i zrób wykop do przodu. Włóż w to całą swoją siłę. Postaw prawą stopę na ziemi. To samo zrób lewą nogą. Powtórz ćwiczenie po 20 razy na każdą nogę.

Ćwiczenie 4.

4Rozstaw nogi na szerokość bioder. Unieś ugięte w łokciach ręce na wysokości twarzy. Napnij mięśnie brzucha i szybkimi ruchami wypchnij łokcie do tyłu, jednocześnie wypinając do przodu klatkę piersiową. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 20 razy.

Ćwiczenie 5. 5

Rozstaw nogi na szerokość bioder. Unieś ugięte w łokciach ręce na wysokości twarzy. Napnij mięśnie brzucha i szybkimi ruchami wypchnij łokcie do tyłu, jednocześnie wyrzucając lewą nogę do tyłu. Cały ciężar ciała spoczywa teraz na prawej, lekko ugiętej nodze. Powtórz ćwiczenie po 20 razy na każdą nogę.

6Ćwiczenie 6.

Stań prosto, ręce wyciągnij do góry. Energicznie unieś prawe kolano jednocześnie opuszczając i uginając w łokciach ręce. Postaw stopę na podłodze. Teraz szybko unieś lewe kolano jednocześnie opuszczając i uginając w łokciach ręce. Postaw nogę na podłodze. Powtórz ćwiczenie po 20 razy na nogę.

wzór cv specjalisty do spraw pr

Wzór CV dla specjalisty do spraw PR

wzór cv przestawiciela handlowego

Wzór CV dla przedstawiciela handlowego