zamknij
Jak uniknąć stresu związanego z wysyłaniem kartek świątecznych?

Jak uniknąć stresu związanego z wysyłaniem kartek świątecznych?

0udostępnień
stres

Ile razy przytrafiło ci się wysyłać życzenia świąteczne na ostatnią chwilę? Towarzyszyło temu uczucie stresu, że nie dasz rady i że kartki nie dojdą na czas do twoich klientów. Dlatego nie warto zwlekać do ostatniej chwili. Podpowiemy ci jak uniknąć stresu związanego z wysyłaniem kartek świątecznych.

Wcześniej rozpocznij przygotowania

Jeśli zamawiasz kartki świąteczne, to zrób to jeszcze w listopadzie – nie tylko zaoszczędzisz sobie stresu związanego z czasem, ale również pieniądze – kartki świąteczne, jak wiele innych produktów – drożeją bliżej świąt.

Ponadto wcześniejsze rozpoczęcie przygotowań da ci dodatkowy czas na decyzję jaki rodzaj kartek świątecznych choinkachcesz wysłać – czy mają to być na przykład kartki wykonane ręcznie czy kartki drukowane.

Zrób listę adresatów kartek świątecznych

Po zamówieniu kartek zrób listę osób, którym chcesz wysłać kartki świąteczne. Sprawdź przynajmniej dwa razy imiona i nazwiska klientów, nazwy firm i adresy.

Wyślij kartki wcześniej

Większość osób wysyła kartki na ostatnią chwilę, a potem zastanawiają się czy życzenia doszły na czas. A biorąc pod uwagę pracę poczty w okresie przedświątecznym, może być z tym różnie.

Jeśli chcesz unikną tego stresu, wyślij kartki na początku grudnia – to da ci większą pewność, że dojdą do biura klientów zanim wyjadą oni na święta.

życzenia świąteczne

Pomysły na biznesowe życzenia świąteczne

motywowanie pracownika

Sposoby motywowania pracowników z okazji świąt