zamknij
Ćwiczenia na kręgosłup

Ćwiczenia na kręgosłup

0udostępnień
ćwieczenia kręgosłupa

Siedząc przez minimum 8 godzin dziennie przy biurku można bardzo obciążyć kręgosłup. Dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu poświęcić mu trochę uwagi i zrobić ćwiczenia, które uwolnią napięcie w dolnej części pleców, rozciągną mięśnie kręgosłupa i poprawią krążenie.

Ćwiczenie 1.

Usiądź wygodnie na krześle, postaw stopy na podłodze, połóż ręce na kolanach.
Następnie pochylaj się do przodu tak, aby dłońmi dotknąć do podłogi, a klatkę piersiową położyć na kolanach. Utrzymaj taką pozycję przez 10 sekund. Wyprostuj się.

Ćwiczenie 2.

Usiądź na krześle. Następnie skręć tułów w lewo, lewą ręką chwyć oparcie krzesła, a drugą rękę połóż na lewym udzie. Pamiętaj, aby utrzymać kolana w jednej linii z biodrami. Utrzymaj taką pozycję przez 30 sekund, wróć do pozycji wyjściowej, a następnie zrób skręt w prawo.

Ćwiczenie 3.

Usiądź na krześle, postaw stopy na podłodze. Połóż dłonie na kolanach. Podnieś głowę i odegnij plecy. Następnie pochyl głowę i lekko zgarb się. Powtórz ćwiczenia 4-5 razy, a następnie wrócić do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenia 4.

Usiądź tak, aby plecy dotykały oparcia krzesła, następnie spleć dłonie z tyłu głowy i wypchnij klatkę piersiową jak najbardziej do przodu. Wytrzymaj tak 10 sekund.

Ćwiczenie 5.

Stań prosto, złap się za boki jak najwyżej, następnie wykonaj skręt tułowia najpierw w lewo, potem w prawo. Ćwiczenie wykonaj 5 razy.

Ćwiczenie 6.

Usiądź prosto, spleć dłonie i odwróć nadgarstki. Tak ułożone ręce unieś nad głowę i rozciągnij kręgosłup. Utrzymaj taką pozycję przez 10 sekund. Powtórz ćwiczenie 3 razy.

ćwiczenia dłoni

Ćwiczenie dłoni

Pistacje – przekąska w pracy